TYCHY - 09-17.11.2019
Program 2019
Repertuar VIII BEST Festiwalu Filmowego 2019
PRZEGLĄD GŁÓWNY 09-11.11. 2019 SOBOTA, NIEDZIELA, PONIEDZIAŁEK
 Dogman_1570801585.jpg (./../foto/tekst)

DOGMAN

09.11. (sobota)

godz. 18.00

 

Nagrody: Cannes (Psia Palma dla wszystkich psów, Najlepszy aktor Marcello Fonte), Europejska Akademia Filmowa (Najlepszy europejski aktor roku Marcello Fonte), David di Donatello (Najlepszy film, reżyser, scenografia, dźwięk, zdjęcia, makijaż, montaż i scenariusz oryginalny) BAFTA (Nominacja za najlepszy film nieanglojęzyczny) Orły (Nominacja za najlepszy film europejski).

Włochy

102 min.

język: włoski

polskie napisy

Synonimy_1570806364.jpg (./../foto/tekst)

SYNONIMY

09.11. (sobota)

godz. 20.15

 

 

Nagrody: Berliniale (Złoty Niedźwiedź za najlepszy film), Maniaki Brothers (Nominacja do Złotej Kamery), Ofir (wygrana za najlepsze zdjęcia, nominacja: najlepszy aktor, najlepszy reżyser i najlepszy montaż). 

Izrael, Francja

123 min.

język: francuski

polskie napisy

 Winni_1570806302.jpg (./../foto/tekst)

WINNI

10.11. (niedziela)

godz. 17.30

 

Nagrody: Sundance (Najlepszy dramat zagraniczny Gustav Möller), MFF w Valladolid (Najlepszy scenariusz i Nagroda Złotych Globów Gustav Möller), MFF w Salonikach (Najlepszy aktor Jakob Cedergren, dla filmu w konkursie międzynarodowym Gustav Möller).

Dania

85 min.

język: duński

polskie napisy

 Kafarnaum_1570801516.jpg (./../foto/tekst)

 KAFARNAUM

10.11. (niedziela)

godz. 19.30

 

Nagrody: Cannes (Najlepszy film i Nagroda główna Nadine Labaki), Amanda (Najlepszy kinowy film zagraniczny Nadine Labaki), Nominacja do Oscara (Najlepszy film nieanglojęzyczny), Nominacja do Złotego Globu (Najlepszy film zagraniczny).

Liban

120 min.

język: arabski

polskie napisy

 Yuli_1570806333.jpg (./../foto/tekst)

 YULI

11.11. (poniedziałek)

godz. 17.30

 

 

Nagrody: MFF w San Sebastián (Najlepszy scenariusz Paul Laverty), Nominacja do nagrody Goya (Najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsze zdjęcia, najlepszy debiutujący aktor i najlepszy dźwięk).

Hiszpania, Kuba

95 min.

język: hiszpański

polskie napisy

 

 Krolowa_kier_1570801501.jpg (./../foto/tekst)

 KRÓLOWA KIER

11.11. (poniedziałek)

godz. 19.30

 

Nagrody: Sundance (Najlepszy dramat zagraniczny May el-Toukhy), OFF KAMERA (Nominacja do Krakowskiej Nagrody Filmowej).

Dania, Szwecja

127 min.

język: szwedzki

polskie napisy

 

PRZEGLĄD POST SCRIPTUM 15.11. 17.11. 2019 PIĄTEK, NIEDZIELA
 Piranie_1570806387.jpg (./../foto/tekst)

PIRANIE

15.11. (piątek)

godz. 18.00

 

 

Nagrody: Berlinale (Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz Claudio GiovannesiMaurizio BraucciRoberto Saviano), Europejska Akademia Filmowa (Nominacja za najlepszy europejski film roku wg uniwersytetów (EUFA) Claudio Giovannesi), Maniaki Brothers (wygrana Brązowa Kamera Daniele Ciprì).

Włochy

110 min.

język: włoski

polskie napisy

 Dzieki_bogu_1570801635.jpg (./../foto/tekst)

DZIĘKI BOGU

15.11. (piątek)

godz. 20.15

 

Nagrody: Berlinale (Srebrny Niedźwiedź za najlepszy film François Ozon, nominacja do Złotego Niedźwiedzia), Nowe Horyzonty (Nominacja za udział w sekcji François Ozon).

Francja

137 min.

język: francuski

polskie napisy

 Milczaca_rewolucja_1570806375.jpg (./../foto/tekst)

MILCZĄCA REWOLUCJA

17.11. (niedziela)

godz. 17.30

 

 

Nagrody: Bawarskie Nagrody Filmowe (Najlepszy młody aktor Jonas Dassler), Niemieckie Nagrody Filmowe (Nominacje za najlepszy film, scenariusz, zdjęcia, kostiumy), Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Monachium (Najlepszy reżyser Lars Kraume).

Niemcy

91 min.

język: niemiecki

polskie napisy

 Wszyscy_wiedza_1570806350.jpg (./../foto/tekst)

WSZYSCY WIEDZĄ

17.11. (niedziela)

godz. 19.30

 

Nagrody: Cannes (Nominacja do Złotej Palmy za udział w konkursie głównym Ashgar Farhadi), Goya (Nominacje za najlepszy film, aktorkę, aktora, reżysera, aktora drugoplanowego, scenariusz oryginalny, piosenkę i montaż).

Hiszpania

132 min.

język: hiszpański

polskie napisy

E-MAIL:
HASŁO:
Nie masz konta? zarejestuj się »
Zapomniałeś hasła? kliknij »

best2019-11-18 21:11:18

Rozpoczeliśmy głosowanie w PLEBISCYCIE - zapraszamy do wyboru najlepszego FILMU i AKTORÓW

ewulam1232019-11-15 14:11:53

Milcząca Rewolucja #przeciwpropagandzie #mocnekino #razemsilniejsi

natja2019-11-14 22:11:43

Piranie #mlodamafia #Neapol #dobryrezyser

ewulam1232019-11-08 19:11:07

Konkurs: Królowa Kier: Chciałabym zobaczyć ten film, bo porusza on odważne tematy i lubię...

agha2019-11-07 18:11:59

Odp. hebrajski, francuskiego :)