TYCHY, 31.03-09.04.2017
Podsumowanie Przeglądu Głównego
2017-04-04

 

Za nami pierwszy weekend BEST Festiwalu: Przegląd Główny, w trakcie którego obejrzeliśmy 6 filmów:

- francuski dramat „Co przynosi przyszłość”
- amerykański dramat „Moonlight”
- turecki dramat „Mustang”
- włoską komedię „Zwariować ze szczęścia”
- wenezuelski dramat „Z daleka”
- niemiecką komedię „Toni Erdmann”

 

Największą frekwencją cieszyły się: Oscarowy "Moonlight" oraz "Toni Erdmann”. Na tych seansach sala projekcyjna Andromedy pękała w szwach. Czy to właśnie te filmy podobały Wam się najbardziej? Oprócz nich pojawiły się prawdziwe perełki, które wywarły na widzach niemałe wrażenie… Swoje zdanie możesz wyrazić poprzez głosowanie w Plebiscycie. Glosy będzie można oddać od 10 do 18 kwietnia. Dla głosujących czekają upominki od BEST CJO.

 

 Fotorelacja


Zdjęcia z Przeglądu Głównego można obejrzeć na naszym Facebooku. Odnajdź się na zdjęciach :)


Przegląd Bez Tajemnic (7-9 kwietnia)

Teraz czeka nas kilka dni przerwy i widzimy się już w piątek 7 kwietnia na kolejnym przeglądzie: Przegląd Bez Tajemnic. Przed nami kolejne 6 seansów z loterią z nagrodami ufundowanymi przez Sponsorów.


                                                Co zobaczymy?

Rozpoczniemy niemieckim dramatem „Fritz Bauer kontra państwo”. Film otrzymał Nagrodę Publiczności na MFF w Locarno, a aktor Burghart Klaußner był nominowany w kategorii Najlepszy europejski aktor roku przez Europejską Akademię Filmową. Film otrzymał także wiele niemieckich nagród filmowych.

Drugi film – rosyjski dramat „Uczeń” zdobył Nagrodę im. Francois Chalais na Festiwalu w Cannes oraz Grand Prix na Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik. Dodatkowo Ilya Demutskiy został nagrodzony przez przez Europejską Akademię Filmową – najlepszy europejski kompozytor roku.

 

W sobotę rozpoczniemy brytyjskim dramatem „Ja, Daniel Blake” w reżyserii Kena Loacha. To zwycięzca Festiwalu w Cannes – Złota Palma dla Najlepszego filmu, nagrody BAFTA za Najlepszy Brytyjski Film Roku, Cezara i wiele innych. Drugim filmem będzie argentyński thriller „El Clan” – zdobywca Srebrnego Lwa na MFF w Wnecji, nagrody Goya za najlepszy hiszpańskojęzyczny film zagraniczny i liczne nagordy dla Guillermo Francella za rolę pierwszoplanową.


W ostatni dzień pokażemy włoski hit komediowy „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Film otrzymał nagrody David di Donatello za Najlepszy Włoski Film Roku i Najlepszy Scenariusz. Ta produkcja cieszy się niezwykłą popularnością nie tylko we Włoszech, ale i w wielu innych krajach.  
Ostatnia nasza propozycja, zamykająca cały Festiwal, to francuski dramat „To tylko koniec świata”. Reżyserem jest niezwykle utalentowany Xavier Dolan, który otrzymał Nagrodę Jury Ekumenicznego w Cannes, Grand Pix na tymże samym Festiwalu, a także 3 nagrody Cezara.


                                                Bilety i karnety

Bilety do kupienia na www.ticketowo.pl/bfs oraz w Sekretariatach BEST CJO. Zaraz przed seansem również można nabyć bilet lecz tylko w wypadku wolnych miejsc.
Szczegółowy cennik wraz z adresami i terminem sprzedaży znajduje się TUTAJ.


Zapraszamy!

E-MAIL:
HASŁO:
Nie masz konta? zarejestuj się »
Zapomniałeś hasła? kliknij »

best2017-04-10 21:04:39

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie.

best2017-04-07 15:04:40

Z przyjemnością informujemy, iż podwójne bilety w naszym konkursie wygrywają: natja,...

natja2017-04-07 11:04:49

„Newsletter” - "Ja, Daniel Blake"

korpoludek2017-04-06 21:04:07

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

anma2017-04-06 18:04:37

„Newsletter” „DOBRZE SIE KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE”