TYCHY, 1-10 KWIETNIA 2016
Program
Repertuar VII BEST Festiwalu Filmowego 2016
 PRZEGLĄD GŁÓWNY

1-3 KWIETNIA 2016

PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA

 plakat_golab_b1_01_1457009886.jpg (./../foto/tekst)

Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu


01.04. (piątek)

godz. 17:00

MFF w Wenecji (Złoty Lew: najlepszy film), Europejska Nagroda Filmowa (kat. najlepsza europejska komedia), Złoty Żuk (Szwedzki Instytut Filmowy). Nominacje: Orły i Satelity.

 

Szwecja, Norwegia, Francja
dramat, komedia

101 min.

język: szwedzki

polskie napisy

 Carol_B1_1457010154.jpg (./../foto/tekst)

Carol


01.04. (piątek)
godz. 19:30

Nominacje do Oscarów, Złotych Globów, BAFTA. Nagroda specjalna i nagroda dla najlepszej aktorki Rooney Mara (Cannes), najlepsza muzyka (Satelity), najlepsze zdjęcia (Independent Spirit), Złota Żaba: najlepszy operator (Camerimage), najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia (NSFC i BSFC), najlepszy film, reżyser, scenariusz, zdjęcia (NYFCC)

 

USA, Wielka Brytania

melodramat

118 min.

język: angielski
polskie napisy

 Stare_grzechy_maja_dlugie_cienie_plakat_1457013237.jpg (./../foto/tekst)

 Stare grzechy mają długie cienie


02.04. (sobota)

godz. 17:00

Nagrody: Europejska Nagroda Filmowa (Nagoroda publiczności - najlepszy film europejski), 10 nagród Goya i 7 nominacji, MFF w San Sebastian (Nagroda Jury, Srebna Muszla) 

 

Hiszpania
Kryminał

105 min.

język: hiszpański
polskie napisy

 szkolna_imprezka_1457014470.jpg (./../foto/tekst)

Szkolna imprezka


02.04. (sobota)

godz. 19:30

Niemieckie nagrody filmowe: nagroda publiczności, Jupiter Award: najlepszy film niemiecki 

 

Niemcy
komedia

118 min.

język: niemiecki
polskie napisy

 sztuka_uciekania_1457022760.jpg (./../foto/tekst)

Sztuka uciekania


03.04. (niedziela)

godz. 16:00

Nominowany do prestiżowej nagrody Chéries-Chéris w kategorii najlepszy film. Francuska komedia utrzymana w stylu komedii Woody Allena.


Francja

dramat, komedia

98 min.

język: francuski
polskie napisy

 Moja_matka_B1_z_logotypami_1457010154.jpg (./../foto/tekst)

Moja Matka


03.04. (niedziela)

godz. 18:00

Cannes: Nagroda Jury Ekumenicznego, nominacja do Złotej Palmy, nagroda David di Donatello (najlepsza aktorka pierwszoplanowa) i 8 nominacji. Nominacja do Cezara w kategorii najlepszy film zagraniczny.

 

Włochy, Francja, Niemcy
dramat

102 min.

język: włoski
polskie napisy

 plakat_timbuktu_1457009886.jpg (./../foto/tekst)

Timbuktu


03.04. (niedziela)

godz. 20:00

Cezary: wygrana w 7 kategoriach, nominacja do Oscara i BAFTA (najlepszy film nieanglojęzyczny), Cannes: Nagroda Jury Ekumenicznego i nominacja do Złotej Palmy, nagroda w kat. najlepszy film zagraniczny (NSFC i NYFCC)

 

Mauretania, Francja

dramat

100 min.

język: arabski
polskie napisy

 PRZEGLĄD BEZ TAJEMNIC

8-10 KWIETNIA 2016 

 PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA
 milosc_od_pierwszego_ugryzienia_1457017588.jpg (./../foto/tekst)

 

Miłość od pierwszego ugryzienia


08.04. (piątek)

godz. 17:00

Cannes: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej, 3 Cezary (najlepsza aktorka, najbardziej obiecujący aktor, najlepszy film debiutancki) oraz 5 nominacji. 

 

Francja

Komedia

108 min.

język: francuski
polskie napisy

 Mlodosc_B1_plakat_1457010154.jpg (./../foto/tekst)

Młodość


08.04. (piątek)

godz. 19:30

 

Film nominowany do Oscara i Złotych Globów, Orłów oraz na Festiwalu w Cannes. Zdobył Europejską Nagrodę Filmową w 3 kategoriach, a także Nagrodę Publiczności na MFF w Karlowych Warach.

 

Włochy, Wielka Brytania
dramat

118 min.

język: angielski
polskie napisy

SynSzawla_B1_Loga_1457010154.jpg (./../foto/tekst)

 

Syn Szawła

 


09.04. (sobota)

 godz. 17:00

 

 

 

 

Oscar w kat. najlepszy film nieanglojęzyczny, Złoty Glob w kat. najlepszy film zagraniczny, Cannes: wygrana Grand Prix Festiwalu

 

Węgry
dramat 107 min.

język: węgierski
polskie napisy

 plakatvictoria_1457010381.jpg (./../foto/tekst)  

Victoria

 


09.04. (sobota)

 godz. 19:30

 

Berlinare, nagrody: Nagroda Specjalna, Srebrny Niedźwiedź, nominacja: Złoty Niedźwiedź. Nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej (najlepszy europejski film roku, najlepsza europejska aktorka roku, najlepszy europejski reżyser roku)

 

Niemcy

Dramat, kryminał

140 min.

język: niemiecki

polskie napisy

 Cierpienia_1457019013.jpg (./../foto/tekst)  

Cierpienia młodego Edoardo

 


10.04. (niedziela)

 godz. 16:00

 

Festiwal Filmowy w Wenecji: Nagroda: AKAI International Film Fest Award - Special Mention, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie: nominacja do Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation 14 plus 

Festiwal Filmowy Junior w Sztokholmie: nominacja do nagrody Brązowy Koń w kategorii Najlepszy Film w przedziale 11-14 lat

 

Włochy, Wlk. Brytania, Iran

Komedia

86 min.

język: włoski

polskie napisy

 plakat_elclub_b1_01_1457009886.jpg (./../foto/tekst)  

El Club

 


10.04. (niedziela)

 godz. 18:00

 

Berlinare: Nagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwieź,  nominacja: Złoty niedźwiedź w kat. najlepszy film, nominacja do Złotych Globów (najlepszy film zagraniczny)

 

Chile

Dramat

95 min.

język: hiszpański

polskie napisy

 IMIGRANCI_1457010381.jpg (./../foto/tekst)  

Imigranci

 


10.04. (niedziela)

 godz. 20:00

 

Złota Palma w kat. najlepszy film, 9 nominacji do Cezarów (najlepszy film, aktor, aktor drugoplanowy, reżyser, scenografia, zdjęcia, dźwięk, montaż, scenariusz oryginalny)

 

Francja

Dramat

110 min.

język: francuski

polskie napisy

 

 

E-MAIL:
HASŁO:
Nie masz konta? zarejestuj się »
Zapomniałeś hasła? kliknij »

best2016-04-20 14:16:14

"Osoby, które wzięły udział w Plebiscycie zapraszamy do lektury najnowszego newsa! Znamy...

best2016-04-16 00:24:47

Plebiscyt został zakończony, wkrótce ogłosimy oficjalne wyniki.

best2016-04-12 18:05:52

Ruszył Plebiscyt z nagrodami - zapraszamy do głosowania i wyboru najlepszych filmów i nie tylko!

best2016-04-06 14:41:38

Miło nam poinformować, że podwójne zaproszenie na jeden wybrany film otrzymują:...

An2016-04-06 07:02:34

Imigranci