TYCHY, 1-10 KWIETNIA 2016
Podsumowanie Przeglądu Głównego
2016-04-14
Za nami pierwszy weekend BEST Festiwalu: Przegląd Główny, w trakcie którego obejrzeliśmy aż 7 filmów:

- surrealistyczną komedię Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu

- melodramat Carol
- kryminał Stare grzechy mają długie cienie
- komedię Szkolna imprezka
- komedię Sztuka uciekania
- dramat Moja matka
- dramat Timbuktu

 

Które filmy podobały Wam się najbardziej? Zagłosujcie na nie w Plebiscycie. Głosowanie uruchomimy już 11 kwietnia. Dla głosujących przygotowane są drobne upominki od BEST CJO.

 

ZDJĘCIA

 


W naszej galerii festiwalowej możecie już obejrzeć fotorelację z pierwszego weekendu BEST Festiwalu: Przeglądu Głównego. Znajduje się TUTAJ.

 

 

Przegląd Bez Tajemnic (8-10 kwietnia)

 

Teraz czeka nas kilka dni przerwy i widzimy się już w piątek 8 kwietnia na kolejnym przeglądzie: Przegląd Bez Tajemnic. Przed nami kolejne 7 seansów z loterią z nagrodami ufundowanymi przez Sponsorów.

 

 

Co zobaczymy?

 

Rozpoczniemy francuską komedią romantyczną w reżyserii Thomasa Cailley`a: Miłość od pierwszego ugryzienia. Film zdobrył Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) w Cannes oraz 3 Cezary (najlepsza aktorka, najbardziej obiecujący aktor, najlepszy film debiutancki) i 5 nominacji w innych kategoriach.

Drugi film - Młodość, w reżyserii Paolo Sorrentino, to angielskojęzyczny dramat Michaelem Cainem w roli głównej. Film otrzymał Europejskie Nagrody Filmowe (najlepszy film, aktor i reżyser roku), Nagrodę Publiczności na MFF w Karlowych Warach oraz polskie wyróżnienie - Orła 2016.

 

W sobotę rozpoczniemy oscarowym Synem Szawła w reżyserii Laszlo Nemesa. Film zdobył ponadto Złoty Glob (najlepszy film zagraniczny) oraz nagrodę Grand Prix Festiwalu w Cannes.

Drugim filmem będzie niemiecki kryminał Victoria (reż. Sebastian Schipper) - zdobywca Nagrody Specjalnej, Srebrnego Niedźwiedzia (Berlinare) oraz licznych nominacji do Europejskiej Nagrody Filmowej.

 

W ostatni dzień pokażemy aż 3 filmy. Cierpienia młodego Edoardo to komedia w reżyserii Duccio Chiariniego (nagrodaAKAI International Film Fest Award - Special Mention na FF w Wenecji oraz nominacje: Kryształowy Niedźwiedź w sekcji Generation 14+ oraz Brązowy Koń w kategorii Najlepszy Film w przedziale 11-14 lat.

Drugim filmem, który zaprezentujemy tego dnia jest chilijski dramat El Club w reżyserii Pablo Larraínego (wygrana na BerlinareNagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwieź; nominacje: Złoty Niedźwiedź w konkursie głównym oraz do Złotych Globów.

Ostatnia nasza propozycja, zamykająca cały Festiwal, to francuski dramat Imigranci (reż. Jacques Audiard). Film ten zdobył Złotą Palmę w kategorii najlepszy film (Cannes) oraz liczne nominacje do Cezarów.

 

 

Bilety i karnety

 

Bilety można teraz zakupić w cenie 20zł w BEST CJO (ul. Kopernika 1B w Tychach) oraz przed seansem (20zł) - ale tylko w wypadku wolnych miejsc.

Szczegółowy cennik wraz z adresami i terminem sprzedaży znajduje się TUTAJ.

 

 

Zapraszamy!

E-MAIL:
HASŁO:
Nie masz konta? zarejestuj się »
Zapomniałeś hasła? kliknij »

best2016-04-20 14:16:14

"Osoby, które wzięły udział w Plebiscycie zapraszamy do lektury najnowszego newsa! Znamy...

best2016-04-16 00:24:47

Plebiscyt został zakończony, wkrótce ogłosimy oficjalne wyniki.

best2016-04-12 18:05:52

Ruszył Plebiscyt z nagrodami - zapraszamy do głosowania i wyboru najlepszych filmów i nie tylko!

best2016-04-06 14:41:38

Miło nam poinformować, że podwójne zaproszenie na jeden wybrany film otrzymują:...

An2016-04-06 07:02:34

Imigranci