TYCHY, 25-27 kwietnia 2015
O festiwalu

BEST Festiwal Filmowy to znaczące wydarzenie w kulturalnym kalendarzu Tychów – Prezydent Miasta pan Andrzej Dziuba w miesięczniku „Śląsk” wymienił festiwal wśród sześciu najważniejszych, tyskich kulturalnych „Dań firmowych”. Dzięki tej imprezie tyszanie mogą zetknąć się z kinem wykraczającym poza granice masowych produkcji. Głównym założeniem jest pokazanie twórczości indywidualistów współczesnego kina, którzy swoje produkcje kierują do widza wymagającego i otwartego na wyzwania. Festiwal ma zwrócić uwagę uczestników na projekty ambitne, tworzone wbrew modom, ale takie które swoją siłą oddziaływania wytaczają trendy w światowym kinie. Organizatorom przyświeca idea, aby i ten rodzaj  kina nie miał przed widzami tajemnic. Filmów pokazywanych podczas BEST Festiwalu  nie znajdą oni w normalnej dystrybucji kinowej w większości śląskich miast.

Organizacja Festiwalu przebiegała bez przeszkód aż do roku 2014. Problemy pojawiły się wraz ze zmianą właściciela: Nove Kino Tychy przekształciło się w jednostkę popularnej sieci kin w Polsce: Multikino, które niestety nie było zainteresowane współpracą. Poszukiwania nowego, dogodnego dla organizacji Festiwalu miejsca zajęły nam blisko dwa lata. Udało się! Nowym współorganizatorem Festiwalu jest Teatr Mały w Tychach, który ma pod swoją opieką salę projekcyjną w Pasażu Kultury Andromeda, przy ul. Plac Baczyńskiego 2 w Tychach. To właśnie to miejsce pozwoliło nam na wznowienie prac nad przywróceniem BEST Festiwalu.

 

Szósta edycja BEST Festiwalu Filmowego „Kino BESTajemnic” to kolejne spotkanie z kinem  uznanym przez krytykę, o pozytywnym międzykulturowym przesłaniu, pokazującym koloryt lokalny danego kraju. Zaplanowaliśmy trzy dni, podczas których pokażemy starannie wyselekcjonowanych 9 zróżnicowanych językowo produkcji: brytyjską, niemiecką, francuską, hiszpańską, włoską,  rosyjską, norweską i gruzińską.
Jak na festiwal filmowy przystało, publiczność wybierze zwycięzców w kategoriach: najlepszy film Festiwalu, a także najlepszy aktor i aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor i aktorka drugoplanowa, najlepsza reżyseria, najlepsza  muzyka i najlepsze zdjęcia.

E-MAIL:
HASŁO:
Nie masz konta? zarejestuj się »
Zapomniałeś hasła? kliknij »

zaba2015-04-24 16:04:46

"Oh Boy"

zaba2015-04-24 16:04:36

"Mandarynki"

linh07972015-04-24 15:04:08

Oh Boy

linh07972015-04-24 15:04:53

Mandarynki

martynast2015-04-24 14:04:42

Oh Boy