TYCHY, 14 IV - 13 V 2012
Ostatni przegląd w tym roku
2012-05-09

W sobotę (12 maja) rozpocznie się Przegląd Post Scriptum – ostatnia odsłona tegorocznej edycji BEST Festiwalu Filmowego „Kino BESTajemnic”. Przegląd otworzy projekcja filmu „Nietykalni”. Francuskojęzyczny hit cieszy się tak wielkim zainteresowaniem Festiwalowiczów, że organizatorzy postanowili zorganizować dodatkowy seans. W prasie można przeczytać, że „Nietykalnych” obejrzało w Europie już ponad 25 milionów widzów. Podobno oglądając ten film płacze się od początku do końca – a to ze śmiechu, a to ze wzruszenia. Historia przyjaźni milionera z byłym recydywistą wydarzyła się naprawdę. Kolejny dowód na to, że najlepsze scenariusze pisze życie.
„Nietykalnych” pokażemy w dwóch salach jednocześnie w sobotę 12 maja o godzinie 18:00. Już dzisiaj zachęcamy do rezerwacji miejsc w BEST CJO lub na stronie kina TUTAJ.

 

Wiemy, że są wśród Festiwalowiczów tacy, którzy czekają z niecierpliwością na drugi sobotni film. Mowa o „Musimy porozmawiać o Kevinie”, którego pierwowzorem jest książka Lionel Shriver o tym samym tytule.
Tak naprawdę o tytułowym Kevinie w filmie mówi się mało, głębokiej analizie poddawana jest za to matka chłopca - Eva. Kobieta, w rolę której rewelacyjnie wcieliła się Tilda Swinton doświadczyła ciemnej strony macierzyństwa. Postępowanie syna, każe jej bezustannie zadawać sobie pytanie: czy urodziłam czy wychowałam socjopatę? Film jest trudny, ale ogląda się go z zapartym tchem. Prócz rewelacyjnej gry aktorskiej Tildy Swinton, która nominowana była za rolę Evy do Złotych Globów na uwagę zasługują nietypowy sposób montowania i zdjęcia.

 

W pierwszy dzień Przeglądu Post Scriptum czas między seansami umilać będą: Pizzeria U Batmana i sklep z dobrymi winami – dobrewina.pl , które przygotują dla Festiwalowiczów degustacje pizzy i wina.
Po obejrzeniu filmów szkoda w sobotnią noc wracać do domu. Można ją kontynuować przy dobrej muzyce i w dobrym towarzystwie w Skupie Kultury. O 21:00 rozpocznie się tam Afterparty BEST Festiwalu Filmowego. Za gramofonami stanie dj jon-x.

 

W ostatni dzień IV edycji BEST Festiwalu (13 maja) pokażemy kolejne dwa filmy. O 18:00 rozpocznie się projekcja włoskojęzycznego obrazu „Coś pięknego”. Film Paolo Virzìego był włoskim kandydatem do Oscara. Jest to opowieść o sile rodzinnych więzów i odnajdywaniu radości z życia, które choć potrafi być bolesne nigdy nie przestaje być piękne.

Na zakończenie tegorocznego festiwalu organizatorzy przygotowali pokaz przedpremierowy. Jako pierwsi w Polsce zobaczymy film Toma Tykwera – „Trzy”, który w kinach pojawi się dopiero 25 maja br. Tykwer niemiecki reżyser „Biegnij Lola, biegnij” i „Pachnidła” postanowił przyjrzeć się życiu swoich młodych rodaków. Po latach przerwy znowu nakręcił film w ojczystym języku i udowodnił, a raczej potwierdził że jest jednym z najoryginalniejszych europejskich twórców. Komediodramat opowiada historię trójkąta miłosnego. Reżyser o filmie poweidział tak: To film o bliskości i dystansie, samotności i presji, o niebezpieczeństwie intymności i pokusach żądz. Trzy rozwija się wśród pragnień, nadziei, enigm i sprzeczności trójki bohaterów, dobijających do wieku średniego, którzy musieli sobie zadać parę fundamentalnych pytań na temat ich tak zwanego „pełnego sukcesów” życia.

 

W niedzielę w hallu kina odbędą się kolejne degustacje pizzy z pizzerii U Batmana oraz wina ze sklepu dobrewina.pl. Znana z poprzednich przeglądów Szkoła Tańca Iluzja przygotowała pokaz taneczny – niespodziankę. Na scenie kina tancerze pojawią się ok. godziny 20:00 tuż przed emisją „Trzy”.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Przeglądzie Post Scriptum. Po obejrzeniu filmów prosimy głosować na swoich faworytów w festiwalowym plebiscycie. Głosować można do 18 maja. Każdy, kto weźmie udział w zabawie może wygrać ciekawe nagrody.

 

Do zobaczenia w kinie.

E-MAIL:
HASŁO:
Nie masz konta? zarejestuj się »
Zapomniałeś hasła? kliknij »

best2012-05-22 14:05:58

Miło nam zakomunikować, iż spośród osób głosujacych w Plebiscycie atrakcyjne nagrody...

best2012-05-22 14:05:51

Pan Wojciech Maszerowski, Pani Genowefa Misiak, Pan Grzegorz Porcz, Pani Martyna Świątek oraz...

best2012-05-22 14:05:45

Nagrody do odbioru w BEST Centrum Języków Obcych - Tychy, ul. Kopernika 1B do 30 czerwca 2012....

best2012-05-17 17:05:59

Zostało tylko już tylko 19 godzin na głosowanie

anma2012-05-16 23:05:09

Trzy