TYCHY, 26 III - 17 IV 2011
Przegląd POST SCRIPTUM
2011-04-13

W najbliższy weekend jak zwykle w multipleksie Nove Kino prezentujemy kolejną odsłonę festiwalu filmowego. W ramach  Przeglądu Post Scriptum zaprezentowane zostaną cztery produkcje. W sobotę o godz. 18:00 zaprezentujemy australijskie "Królestwo zwierząt" - obraz, który otrzymał Wielką Nagrodę Jury dla najlepszego dramatycznego filmu zagranicznego na 2010 Sundance Film Festival (najbardziej prestiżowy festiwal filmów niezależnych na świecie stworzony przez samego Roberta Redforda). Jest to także jeden z najczęsciej nagradzanych filmów - otrzymał łącznie ponad 45 nagród i nominacji na różnych międzynarodowych festiwalach a sam Quentin Tarantino wybrał go do pierwszej trójki najlepszych jego zdaniem filmów 2010 roku. 

 

O godzinie 20:15 przedstawimy film  "Ajami" - nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz nagrodzony przez jury festiwalu w Cannes. Siłą filmu jest jego oryginalność: Autorzy "Ajami", Scandar Copti oraz Yaron Shani, sami pochodzą z różnych środowisk - pierwszy z nich jest Palestyńczykiem wychowanym w Jaffie, drugi to Izraelczyk. Ajami znają z autopsji, do filmu zaangażowali wielu naturszczyków zamieszkałych na stałe w miejscu osadzenia akcji, co wzmaga wrażenie autentyzmu i nadaje obrazowi dokumentalnego ducha.

 

Festiwalową niedzielę o godz. 18:00 rozpocznie projekcja filmu "Oczy szeroko otwarte" - jednego z najciekawszych izraelskich filmów ostatnich lat. Debiutancki dramat Haima Tabakmana z wielką delikatnością podejmuje problem zakazanej miłości w ortodoksyjnym środowisku jerozolimskich Żydów. Mądre, wymagające kino, o którym słusznie napisano, że to żydowska „Tajemnica Brokeback Mountain”. 

 

Ostatni film tegorocznej edycji BEST Festiwalu wyświetlany w niedziele o 20:15 to prawdziwa perełka kina. Kanadyjskie "Pogorzelisko" to zdobywca Grand Prix na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz obraz nominowany do Oscara w kategorii filmów nieanglojęzycznych. Aby zachęcić do obejrzenia tego filmu zacytujemy recenzenta "Polityki": "Proste środki prowadzą do niebłahych konstatacji, a przejmujący finał po prostu wbija w fotel, szokuje, poraża, nie dając spokoju długo po wyjściu z kina. Kanadyjczycy uznali „Pogorzelisko” za najlepszy film roku. Zobaczcie to koniecznie!" Innymi słowy wielki film na zakończenie festiwalu.

 

Do zobaczenia w kinie :)

E-MAIL:
HASŁO:
Nie masz konta? zarejestuj się »
Zapomniałeś hasła? kliknij »

best2011-04-16 13:04:00

W naszej dogrywce festiwalowej dwa podwójne...

best2011-04-15 19:04:30

Bilety ważne są tylko na projekcje...

best2011-04-15 19:04:00

Bilety można odebrać w Best CJO w Tychach,...

best2011-04-15 19:04:20

A oto osoby, które wygrały podwójne...

best2011-04-15 19:04:49

Oto list aosób, które wygrały podwójne...