TYCHY, 19 III - 11 IV 2010
O festiwalu

IDEA FESTIWALU    

 

BEST Festiwal Filmowy "Kino BESTajemnic" to jedyna impreza filmowa w Tychach, podczas której jest okazja spotkać się z filmami, które w innych miejscach wypierane są przez masowe produkcje amerykańskie.

 

Naszym głównym założeniem jest pokazanie filmów  przeznaczonych dla szerokiej dorosłej i bardziej wymagającej widowni. Nasz repertuar zawiera filmy popularne i te trochę trudniejsze ale przede wszystkim filmy, które się ogląda, filmy docenione przez krytykę ale i przez widownię. Chcemy zwrócić uwagę widza na nieco inną perspektywę i nieco inne poczucie humoru niż to oferowane przez hollywoodzkie superprodukcje. Chcemy aby i to kino nie miało przed nami tajemnic.  BEST Festiwal to europejskie festiwale filmowe w pigułce.

 

Filmów które pokazujemy nie znajdziemy w normalnej dystrybucji kinowej w większości śląskich miast. BEST Festiwal Filmowy jest corocznym spotkaniem z takim kinem – uznanym przez krytykę, o pozytywnym międzykulturowym przesłaniu, pokazującym koloryt lokalny danego kraju.

 

Do dyspozycji widzów przekazujemy również stronę internetową która jak mamy nadzieje stanie się platformą wymiany opinii i propozycji na następne edycje festiwalu. Chcemy, żeby była to impreza interaktywna, żeby widzowie mieli wpływ na repertuar kolejnego BEST Festiwalu. Jak na festiwal filmowy przystało wybierzemy również zwycięzców w pięciu kategoriach: najlepszy film festiwalu, najlepszy aktor i aktorka, muzyka i zdjęcia.  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i współtworzenia BEST Festiwalu Filmowego.

E-MAIL:
HASŁO:
Nie masz konta? zarejestuj się »
Zapomniałeś hasła? kliknij »